Jeder Mensch ist anders

Erfahrungsberichte von klienten

“I’ve learned, that people will forget what you said and what you did. But people will never forget, how you made them feel.“ Maya Angelou 1928-2014

Rolfing mi pomohl pochopit hlubší spojení s tělem a mojí psychikou. Nikdy před tím jsem necítil, tak léčivý a hodnotný zásah do celého pohybového a svalového aparátu. Uvolnilo se mi mnoho ztuhlých míst v těle a i na duši. Někdy to je skutečně bolestivé a intenzivní, ale vše jde prodýchat a odměna je sladká. Mám z této práce skvělý pocit, protože jako bývalý vrcholový sportovec, který z těla jen bral také teď začal vracet tělu zpět. Díky moc Sabino za tvůj přístup, velké zkušenosti a cit pro léčení těla a duše.
S láskou Pavel, 34

When I started Rolfing, I wanted to have a persistent back and neck ache on my right side corrected. I never expected to be told that it was my left side of the body that had problems. It was slightly ’shorter‘ than the right side, and it could actually be corrected. I felt a change from day 1! After having gone through ten sessions, my body structure is much more equalized, and I don’t have this persistent back ache which I used to always have. I think that the changes are only starting now, and I am glad to have been re-educated in the dynamics of proper motion and posture. I totally recommend Rolfing!
Rhadika, 36

Ich hatte immer wieder Probleme mit meinem Rücken und viel Verspannungen und meine Knie taten mir immer weh beim Skifahren. Nach der Rolfingbehandlung hatte ich keine Knieschmerzen mehr. Mit meinem Rücken geht es immer besser und ich habe wirklich fast keine Verspannungen mehr. Mein Rücken hat lange gearbeitet nach den Behandlungen und es war auch zwischendurch sehr schmerzhaft. Dies habe ich aber in Kauf genommen, da es mir jetzt viel besser geht. Mein neues Körpergefühl dass ich jetzt habe, ist für mich Lebensqualitaet und bin sehr froh, dass ich Rolfing kennen gelernt habe, denn dies war für mich eine riesige Bereicherung.
Veronique, 41

Chtěla jsem Vám touto cestou poděkovat, za to, co jste pro mě udělala. Na sezení Rolfingu jsem se vždycky moc těšila, přestože jsem věděla, že mě fyzicky„úplně zničíte“ 🙂 Ale stálo to za to. Moje skoliotické držení těla i bolestivé blokády obratlů jsou pryč. Máma říká, že teď chodím jako modelka. Při výběru střední školy mě právě Rolfing inspiroval ke studiu na Zdravotnickém lyceu. Ráda bych se této metodě věnovala po ukončení oboru fyzioterapie na vysoké škole, protože z vlastní zkušenosti vím, že skutečně pomáhá. Ještě jednou Vám moc děkuji a přeji mnoho spokojených klientů.
Simona, 17

My posture has totally changed. My classmates now asked me “are you princess or what?”
Elizabeth, 14

Rolfing gave me a new feeling of grounding. I am aware of my feet and I walk different through the life. Thanks for this wonderfull experience.
Peter, 43

Rolfing je cesta k uvědomění si svého těla, svých pohybů, toho jak dýcháme, jaké máme držení těla…Jsem vděčná, že jsem měla možnost projít tímto promyšleným systémem, který Vás navrátí zpět do rovnováhy. Před rolfingem jsem  často  navštěvovala fyzioterapie pro bolesti zad, zejména krční páteře. Byla jsem každý den několik hodin za volantem a u počítače. Po absolvování 10-ti sezení s paní Sabine mé veškeré potíže se zády ustaly, uvolnil se léta ucpaný nos, zkvalitnil se spánek. Jsou už to více než tři roky, co jsem rolfing absolvovala a cítím se lépe a lépe! Doporučuji ho všem svým známým! Jsem přesvědčená, že nad odborností, zkušeností a profesionalitou paní Sabine stojí její laskavý a vědomý přístup.
Radka

I have been working on my body since 31 years as a dancer. Throughout my career I have had the chances to arrive to a certain kind of body awareness through techniques, useful masters and unuseful teachers, injuries and recoveries. Until I met Rolfing I was thinking to have quite a good body awareness…However I found out that there is so much more to learn. I realised that my awareness was limited by old habits and patterns. The Rolfing sessions have been intensive lessons for me in which not only I became aware of so many more muscles in my body and how subtle the connections work, but also I was able to work (and still am) on old movement and postural habits. The ten sessions are like a key that unlock the treasures of our own bodies. It is an immediate reaction, alive and long lasting and extremely efficient. The immediate changes in the breathing and effort economy have had a very positve impact on my daily life as well as on my teaching and performing dance. I think that Rolfing has been the best investment I have done to myself.“
Berrak, 36

Rolfing se Sabinou Schumann byl pro mě nejen novou zkušeností v práci s tělem, ale přinesl mi také řadu introspekce v duši. Po každé návštěvě jsem musela několik hodin prospat, aby se tělo vypořádalo s “restartem”. Byla jsem jako znovuzrozená.
Jana, 33

S dcerou, která se narodila s jednostraným pes equinovarus (vrozená ortopedická vada), jsme začali chodit na rolfing ještě před prvními narozeninami. Po každé absolvované hodině se během pár dnů něco zlepšilo, většina pokroků se týkala symetrie držení těla. To, co jsme museli vojtovou metodou tvrdě vybojovávat v řádu týdnů, rolfing spravil během pár hodin- bez pláče a v nádherné uvolněné atmosféře.
Martina (Dcera Anicka, 1)

Mir hat immer der Rücken weh getan, wenn ich meinen Schulranzen trage. Jetzt tut nichts mehr weh. Sabine hat Zauberhände.
Lea, 7

Everything is more easy. I have less backpain and I feel more active in general.
Martina, 32

Ich bin begeistert vom Rolfing. Es war zwar teilweise sehr schmerzhaft, aber es hat mir wirklich toll geholfen. Ich habe seitdem weniger Rücken- und Fußprobleme.
Heidi, 40

Die Stunden auf dem Rolfing-Tisch werde ich nie vergessen. Ob es der Lauf eines Affen ist, oder der Bauch hängt oder der Kopf auf dem Hals sitz wie ein Ball – das wird mir nicht mehr aus dem Kopf gehen.
Tanja, 38

Was ist Rolfing?

Was ist somatic experiencing?