Vítejte v mém studiu

Metoda

Co je Rolfing?

Rolfing vyvinula americká biochemička Dr. Ida P. Rolfová. Na rozdíl od jiných manuálních terapií, které léčí pouze jednotlivé symptomy v těle, chtěla zlepšit celkovou komplexní strukturu držení těla, a proto svůj systém nazvala „strukturální integrace“.

Metoda

Co je Somatic experiencing?

Biofyzik a psycholog Dr. Peter A. Levine byl jedním z prvních, kdo se v 70. letech věnoval výzkumu psychosomatiky a vyvinul nový přístup k práci s traumaty, zaměřený na tělo – Somatic Experiencing (SE), somatické prožívání.

Na rozdíl od silně kognitivních metod využívá SE propojení mezi tělem a autonomním nervovým systémem a při řešení traumatických zážitků pracuje například s fyzickými symptomy a vjemy, představami či emocemi a pohybovými prvky.

z mého života a vzdělávání

Rolfing dal před více než 20 lety mému životu nový směr. Se somatickým prožíváním jsem se seznámila před několika lety a tato jemná, ale intenzivní metoda mě okamžitě okouzlila.

Práce s lidmi mě fascinuje a naplňuje každý den. Možnost pozorovat individuální změny u mých klientů je pro mě vždy velkou radostí a podnětem k dalšímu vzdělávání a k tomu, abych zase o něco lépe pochopila složitost lidského systému.

o mně

Reference

co říkali klienti:

Rolfing mi pomohl pochopit hlubší spojení s tělem a mojí psychikou. Nikdy před tím jsem necítil, tak léčivý a hodnotný zásah do celého pohybového a svalového aparátu. Uvolnilo se mi mnoho ztuhlých míst v těle a i na duši. Někdy to je skutečně bolestivé a intenzivní, ale vše jde prodýchat a odměna je sladká. Mám z této práce skvělý pocit, protože jako bývalý vrcholový sportovec, který z těla jen bral také teď začal vracet tělu zpět. Díky moc Sabino za tvůj přístup, velké zkušenosti a cit pro léčení těla a duše.

Pavel, 34

Rolfing je cesta k uvědomění si svého těla, svých pohybů, toho jak dýcháme, jaké máme držení těla…Jsem vděčná, že jsem měla možnost projít tímto promyšleným systémem, který Vás navrátí zpět do rovnováhy. Před rolfingem jsem  často  navštěvovala fyzioterapie pro bolesti zad, zejména krční páteře. Byla jsem každý den několik hodin za volantem a u počítače. Po absolvování 10-ti sezení s paní Sabine mé veškeré potíže se zády ustaly, uvolnil se léta ucpaný nos, zkvalitnil se spánek. Jsou už to více než tři roky, co jsem rolfing absolvovala a cítím se lépe a lépe! Doporučuji ho všem svým známým! Jsem přesvědčená, že nad odborností, zkušeností a profesionalitou paní Sabine stojí její laskavý a vědomý přístup.

Radka, 38